سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

ماشین مدیریت امروزی، انسان بدقلق، خودرای و ولنگار را به اطاعت از قواعد و استانداردها مقید ساخته، اما در قبال انجام این کار، ابتکار و نوآوری وی را تا حد زیادی تلف کرده است..(گری همل)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : تعدیل نیرویی که دردسرساز نیست

Article Title: Layoffs That Don’t Break Your Company
Author:
تعداد صفحات:

  خلاصه مقاله
تعدیل نیرویی که دردسرساز نیست
Layoffs That Don’t Break Your Company
Sandra Sucher/ Shalene Gupta
نوشته ساندرا سوشر و شالن گوپتا
ترجمه دکتر اکبر حسن‌‌‌‌‌‌پور و فرشید خمویی
امروزه، تعدیل نیروی کار، تبدیل به یکی از واکنش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های معمول شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در مقابل چالش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ناشی از پیشرفت فناوری و افزایش رقابت جهانی شده است. در عین حال، تحقیقات نشان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند کاهش تعداد مشاغل به‌ندرت باعث می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود رهبران ارشد یک شرکت به اهداف خود دست یابند. بیش‌تر مواقع این تعدیل‌ها برای منافع کوتاه‌مدت صورت می‌گیرند، اما صرفه‌جویی در هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به‏دلیل مدیریت بد، کمبود دانش، مشارکت ضعیف، ترک‌خدمت داوطلبانه زیاد و نوآوری کم‌تر خنثی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و سودآوری بلندمدت آسیب می‌بیند.
این مقاله به روش‌‌‌‌‌‌های بهتری برای مدیریت نیازهای نیروی کار در حال تغییر می‌‌‌‌‌‌پردازد. این روش‌ها که از کاهش تعداد کارمندان استفاده‌ مضاعف می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برند، موجب احساس منصفانه‌بودن و تلطیف فرایند برای افراد درگیر می‌شوند. بیش‌تر رویکردهای موفق در این حوزه، با فلسفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای شروع می‌‌‌‌‌‌شوند که تعهدات و اولویت‌‌‌‌‌‌های شرکت را تبیین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، روش‌هایی برای بررسی جایگزین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تعدیل (مانند مرخصی اجباری، بازآموزی، تغییر وظایف) تعیین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و گزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی را برای سه سناریو مشخص می‌سازد: شرایط فعلی مطلوب، نوسانات کوتاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مدت، آینده نامطمئن.
همان‌گونه که شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی مانند ای.تی.اند.تی، میشلن،‌‌‌‌‌ هانی‌ول و نوکیا آموخته‌اند، برنامه‌‌‌‌‌‌ریزی متفکرانه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به سازمان‌ها در پرداختن به جابه‌جایی‌های نیروی انسانی و سازگاری با عرصه در حال تغییر بسیار بهتر از تعدیل نیرو کمک کند.
تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network