سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

بدبینان تصور می‌کنند که دیگر کاری از دستشان بر نمی‌آید. از این رو، حتی اندیشیدن به مساله را هم کنار می‌گذارند..(روزابت کانتر)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

معرفي خدمات مشاوره فرا
 

همراهي در جهت حل مشکلات مديريت و زمينه سازي تحول در سازمان ها
مشكلات بزرگي كه با آن‌ها مواجه هستيم با همان طرز تفكري كه آن‌ها را ايجاد نموده است حل نخواهند شد.

فعاليت مشاوره سازمان در قالب رويكرد نوين مشاوره مديريت و در ادامه فعاليت موسسين آن صورت مي گيرد. در اين ارتباط تا كنون طرح هاي مختلفي در زمينه مباحث استراتژي مانند برنامه ريزي استراتژيك، توسعه ظرفيت تفكر استراتژيك و سازماندهي براي پياده سازي استراتژي ها براي شركت ها و سازمان هاي مختلف كشور به اجرا در آمده است.

رويكرد ما در همراهي با شما: نگرش سنتي به مشاوره مديريت مشاور را در نقش توليد كننده گزارشي از دستورالعمل ها و توصيه‌هایي مي داند كه به فرض درست پياده شدن منشا گشايش و تحول در سازمان كارفرما خواهد شد. در اين رويكرد كيفيت كار مشاور با مندرجات گزارش تهيه شده ارزيابي مي‌شود و امكان پذيري اجراي مندرجات علي رغم اهميت بسيار بالاي آن مورد غفلت قرار مي‌گيرد. در رويكرد جديد، مشاور در نقش عامل تحول عمل مي‌كند و خود را مسول نتايج كارش مي‌داند. در اين رويكرد مشاور در كنار كارفرما هردو به تحول مي‌انديشند. محصول كار مشاور در اين رويكرد صرفا گزارش نيست بلكه تحول است.»

برخي از سازمانهايي که طی سالهای اخير از خدمات مشاوره فرا در چندین نوبت استفاده کرده اند :

 • شركت نفت جي
 • شركت چشم انداز ارتباط
 • شركت سازه گستر سايپا
 • شركت صنعتي بوتان
 • كشتيراني جمهوري اسلامي ايران
 • صنايع ريخته گري ايران
 • گروه صنعتي سديد
 • وزارت علوم،‌ تحقيقات و فنآوري
 • شركت زامياد
 • شركت اكتيران
 • سازمان گسترش و نوسازي صنایع ايران
 • شرکت سايپا ديزل
 • شرکت نفت پاسارگاد
 • شرکت نفت بهران
 • شرکت پارس خزر
 • گروه شرکتهای پارس توشه

بقا و تداوم سازمان‌ها و همچنين توسعه آن ها نيازمند درك به هنگام فرصت‌هاي محيطي و تغييرات در قواعد بازي است. سازمان‌هایي كه توان درك قواعد جديد بازي را دارند شانس بيشتري براي بهره‌مندي از فرصت‌ها مي‌يابند. تكنولوژي‌هاي جديد، نگرش‌هاي نو و روش‌هاي نوين، همه مي‌توانند قواعد موجود را دگرگون ساخته و شرايطي كاملا نوين براي بازي بيافرينند.
شتاب فراوان تغييرات در پديده ها و روابط آن‌ها مهمترين مشخصه زمان حاضراست كه آن‌را با اعصار گذشته متمايز مي‌سازد. پيشرفت تكنولوژي بالاخص در حوزه اطلاعات و ارتباطات محيط سازمان‌هاي عصر حاضر را به‌شدت دست‌خوش تغيير نموده است. اين تغييرات شرايط جديدي بر اداره سازمان‌ها حاكم نموده و آن‌را به مراتب پيچيده تر از گذشته ساخته است.
راه حل‌هاي گذشته كليد مسایل امروز سازمان‌ها نيستند. سازمان‌هاي قرار گرفته در محيط به‌شدت بي‌قرار عصر حاضر از ويژگي‌هاي كاملا متفاوتي نسبت به سازمان‌هاي گذشته برخوردار مي‌باشند. در بطلان بسياري از باورهاي گذشته اكنون ترديدي نيست. باورهاي جديدي جايگزين باورهاي ناكارامد گذشته شده‌اند. بقاء سازمان‌ها اكنون در گرو به روزسازي پيش فرض‌هاي ذهني مديران آنها مي‌باشد. اداره سازمان‌ها در محيط به شدت بي‌قرار امروز نيازمند نگرش متفاوتي به طبيعت سازمان و كيفيت عملكرد، رشد و موفقيت آن مي‌باشد. چشم‌ها را بايد شست، جورديگر بايد ديد.
نگاهي نوين به مديريت و مفهوم مشاوره مديريت شرط لازم براي بقا و توسعه سازمان‌ها در عصر انفجار مفاهيم مي‌باشد. به موازات افزايش پيچيدگي اداره سازمان‌ها، مفاهيم و نظريه‌هاي مديريت نيز توسعه چشم‌گيري يافته‌اند. اين نظريه‌ها هر كدام تلاش مي‌كنند تا مدل‌هاي مفهومي مناسب‌تري براي فهم و اداره اين پيچيدگي در اختيار مديران قراردهند. در چنين شرايطي تلاش براي رسيدن به بهترين راه‌حل‌ها براي دستيابي به بهترين نتايج در سرفصل كار هر مدير آگاه قرار مي‌گيرد و تبديل به عاملي حياتي براي بقاي هر سازمان مي‌گردد.
تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network